HIZLI ULAŞIM
Adres: Akşemsettin Cad. No:47/A  Fatih, İstanbul
Tel:0.212.635 16 70 Cep:0.532.466 09 66

 

ARI SÜTÜ NEDİR?

Bal arılarının kraliçe arıyı beslemek için yutak altı bezlerinden salgıladıkları hammaddeye arı sütü denir. Arı sütü binbir çiçeğin bal özleri, çiçek poleni ve bal arılarının enzimlerinden oluşan içinde hayati vitaminler, proteinler ve aminoasitler ihtiva eden yüksek değerde bir besin maddesidir. İnsan sağlığının korunmasında son derece etkin ve yararlı olan bu vitaminler başka hiçbir besin maddesinde bir arada bulunmamaktadırlar.

Arı Sütünün Faydaları

Arı sütünün faydaları sayılamayacak kadar çoktur. Bu konuda yapılan bazı incelemelerden örnekler verelim. Dünyaca ünlü biyolojist Dr. Belleveferin "La Gelee Royale" adlı yapıtında arı sütü için şunları yazmıştır:
"İnsanın fiziksel ve ruh yapısına iyilik hissi verir, vücudun yorulmadan sürekli olarak çalışmasını sağlar, çocuklarda fiziksel gelişmeyi sağlar, kadınlarda regl hallerini düzenler, saçların dökülmesini önler, RNA ve DNA deposu olduğundan ömrü uzatır, vücut metabolizmasına iyi hücre ve gençlik verir."
Fransız Bilim Adamı Alin CAİLLAS'a göre ise ; arı sütü antibiyotik ve antimikrobiktir. Verem mikrobu üzerinde öldürücü özelliği vardır. Damar sertliği, astım, şeker, ülser, hiper ve hipo tansiyon ve felç hastalığında çok olumlu etkileri görülmüştür. Japon Araştırmacıların hayvanlar üzerinde yaptıkları testlere göre ; fosfolipit, triglesent, B-lipoprotein ve total lipid seviyelerinin arı sütünden etkilendiği ve düştüğü gözlenmiştir. Avustralya’da 120 hasta üzerinde yapılan klinik denemelerde arı sütünün ağız yoluyla alınması halinde cilt ve saç hastalıklarında önemli olumlu gelişmeler ve düzelmeler görülmüştür. Ayrıca içerdiği hormonlar sebebiyle cinsel gücü arttırıcı etkileri tespit edilmiştir.
Arı sütü yüksek oranda protein, vitamin ve mineral maddesi içerdiğinden besleyici değeri yüksek bir besin maddesidir. Organizmayı gençleştirici etkiye sahiptir. Kanser , kalp-damar sistemi ve sinir sistemi üzerinde olumlu etkilere sahip olduğu bilinmektedir. Arı sütünün içinde bulunan 10-hydsroxdec 2cnoic asitten dolayı antibakteriyel etkiye sahip olduğu biliniyor. Saf veya bala karıştırılıp yenildiğinde, romatizmal hastalıklara , kansızlığa, çeşitli göz hastalıklarına ve saç dökülmesine karşı kullanılmaktadır. (Kaynak: "TÜBİTAK Bilim ve Teknik Dergi" 1996/NİSAN/SAYI 341/SAYFA 96 )

Arı Sütü Kullanımı

Hastalıklara karşı korunmak sağlıklı ve zinde kalabilmek için herkes arı sütünü kullanabilir. Arı sütü ısıya , ışığa ve metale karşı duyarlıdır. Bu yüzden muhafaza edilirken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Arı sütü ; saf olarak dilimizin altında emilerek alınır. Ancak besleyici değerini yitirmeden korunması zor olduğu için en güzeli balla karıştırarak yenilmelidir. Hangi hastalığa ne oranda kullanılacağını

0532 466 09 66

numaralı telefondan öğrenebilirsiniz. Arı sütünün karıştırıldığı balın saf, gerçek, kaliteli ve ateş görmemiş olmasını tavsiye ederim.

1 kg Arısütü 250 TL

100 gr. Arısütü 30 TL

40 gr. Arısütü 15 TL

 
Hayat Bal © 2011