HIZLI ULAŞIM
Adres: Akşemsettin Cad. No:47/A  Fatih, İstanbul
Tel:0.212.635 16 70 Cep:0.532.466 09 66

 

Fresh & İçecekler - 1 Fresh & İçecekler - 2

 • BALLI ŞEFTALİ FRESHİ: Malzemeler: 4 adet olgunlaşmış şeftali, 500 ml. İçme suyu, 4 yemek kaşığı bal (Tercihen çiçek balı)
  Hazırlanışı: Şeftaliler yıkanıp soyulur iri parçalara bölünüp derince bir kapa alınır. Üzerine bal ve içme suyu da ilave edilir. Blenderla iyice parçalanır.Tercihen taze olarak tüketilir.(bekletildiği zaman içinde katkı maddesi olmadığından rengi kararır ve vitamin değeri düşer.)
  Afiyet Olsun!
 • BALLI KAYISI FRESHİ: Malzemeler: 1 kg. kayısı (Tercihen Iğdır kayısısı), 600 ml. içme suyu , 4 yemek kaşığı bal (Tercihen çiçek balı)
  Hazırlanışı: Kayısılar yıkanır, derince bir kaba alınır, üzerine bal ve içme suyu da eklenip blenderla parçalanır. Tercihen taze olarak tüketilir. (Rengi kararıp vitamin kaybı olmasın diye)
  Afiyet Olsun!
 • BALLI PORTAKAL SUYU:Malzemeler: 1 kg. sıkma portakal, 2 yemek kaşığı bal (Tercihen çiçek balı)
  Hazırlanışı: Portakallar narenciye sıkacağında sıkılıp büyükçe bir kavanoza alınır, üzerine bal eklenip kavanozun kapağı sıkıca kapatılır ve bal eriyene kadar iyice çalkalanır. Üzerinde biriken köpüğü bir kaşık yardımı ile alınıp servis yapılır.
  Afiyet Olsun!
 • BALLI NARENCİYE KOKTEYLİ:Malzemeler: 2 adet greyfurt, 4 adet mandalina, 1 adet limon, 4 adet sıkma portakal, 1 adet nar, 3 yemek kaşığı bal (Tercihen çiçek balı)
  Hazırlanışı: Bütün meyveler nar dahil narenciye sıkacağında sıkılır. Büyükçe bir kavanoza alınıp bal eklenir. Bal eriyinceye kadar iyice çalkalanır ve üzerinde biriken köpüğü alınıp bardaklara alınır.
  Afiyet Olsun!
 • BALLI ÇİLEK FRESHİ:Malzemeler : 1 kg. çilek , yarım limon, 600 ml.(3 su bardağı) içme suyu, 1 çay bardağı toz şeker, 3 yemek kaşığı bal (Tercihen çiçek balı)
  Hazırlanışı: Çilekler temizlenir yarım saat suda bekletilir ve iyice yıkanır. Ardından çilekler, yarım limonun suyu, toz şeker, bal ve içme suyu derince bir kaba alınır ve blenderle iyice parçalanır. Buzdolabında soğutulup bardaklara alınır.
  Afiyet Olsun!
 • YAZ RÜYASI: Malzemeler: 1 su bardağı çilek, 1 su bardağı vişne, 2 adet kivi, 3 su bardağı içme suyu, 3 yaprak yaş nane, yarım limonun suyu, 3 yemek kaşığı bal (Tercihen çiçek balı)
  Hazırlanışı: Öncelikle vişneler yıkanıp çekirdekleri çıkartılır ve 1 bardak içme suyu ile 5-6 dakika kaynatılıp soğumaya bırakılır. Bu arada kiviler soyulup büyük parçalara bölünür, çilekler temizlenir. Bütün malzemeler derin bir karıştırma kabına alınır ve blenderla iyice parçalanır. Tercihen soğutulup bardaklara alınır.
  Afiyet Olsun!
 • BALLI ÜZÜM ŞURUBU: Malzemeler: 1 kg. kırmızı üzüm (cinsi önemli değil), 2 litre içme suyu, 5-6 yemek kaşığı bal, Limon
  Hazırlanışı: Üzümler ve suyun yarısı bir tencereye konulup 20 dakika kadar üzümler yumuşayana dek pişirilir. Ocaktan alınıp soğutulan üzümler gevgirden geçirilerek çekirdeklerinden temizlenir.kalan su da gevgirden kalan fosanın üstüne gezdirilir.böylelikle daha az fosa gevgirin üstünde kalır. Fosalar atılır. Kalan malzemeye bal da eklenip blenderla 3 dakika karıştırılıp buzdolabına alınır. Arzuya gore bir kaç damla limon da damlatılarak servis yapılır.
  Afiyet Olsun!

Fresh & İçecekler - 1 Fresh & İçecekler - 2

 
Hayat Bal © 2011