HIZLI ULAŞIM
Adres: Akşemsettin Cad. No:47/A  Fatih, İstanbul
Tel:0.212.635 16 70 Cep:0.532.466 09 66

 

Maskeler-1 Maskeler-2 Losyon ve Tonikler Kremler-1 Kremler-2 Saç Maskeleri-Banyo Kürleri

SEVGİLİ BAYANLAR;

Bayanlar her zaman bakımlı ve güzel olmak isterler. Bu hep böylece süregelmiştir. Eski insanlar ellerinde bulunan doğal malzemeleri karıştırarak çeşitli kürler hazırlarken; modernleşen insan bir çok alanda olduğu gibi cilt ürünleri alanında da kimyasal karışımlara rağbet emiştir. Maalesef ilerleyen zaman kısa vadede yararlı olduğu düşünülen bu ürünlerin uzun vadede geriye dönüşü olmayan hasarlara sebep olduğunu gösterdi. Günümüz insanı bilgilendikçe kar - zarar muhasebesini daha iyi yapmaya başladılar. Sonuç olarak ta evde doğal olarak hazırlanan güzellik ürünlerinin hem daha sağlıklı hem de daha ekonomik olduğunu gördü.

Balın sayısız faydası lokal kullanımda da şaşırtıcı sonuçlara vesile olmaktadır. Biz de "Hayat Bal" olarak kendi payımıza düşen ballı güzellik ürünlerinin tariflerini sizlere esenlik getirmesi dileğiyle sunuyoruz.

Şunu da hiç unutmamak gerekmektedir ki; kürlerimizden mükemmel sonuçlar almak için mutlaka kaliteli bal kullanılmalıdır.

Hayat Bal • Sıkılaştırıcı Yüz Maskesi: Malzemeler: 1 kaşık bal, 1 yumurtanın beyazı, 1 kaşık gliserin (eczanelerden bulunabilir), ¼ fincan un
  Uygulama: Malzemeleri karıştırılıp hamur olacak kadar un katılır ve hamurla yüz ve boyun kaplanır. 10 dakika bekletip ılık suyla yıkanır.
 • Ballı Sütlü Canlandırıcı Maske: Malzemeler: 1 yemek kaşığı bal, 1 kahve fincanı ılık süt
  Uygulama: Bal yüze ve boyuna sürülüp 20-25 dakika süreyle uygulanır. Yüz ılık sütle yıkanıp bol suyla güzelce durulanır.
 • Ballı Yumurtalı Maske:Malzemeler: 1 çay kaşığı nemlendirici krem, 1 yumurta, 1 yemek kaşığı badem yağı, 1 yemek kaşığı bal
  Hazırlanışı: Yumurtanın beyazı ve sarısı ayırılıp yumurtanın sarısına damlalar halinde badem yağını ekleyerek karıştırılır. Ardından yavaşça nemlendirici krem ve bal eklenir. Yumurta beyazı ayrı bir kapta hafifçe çırpılıp karşıma katılır. Bütün malzeme sürülebilecek kıvama gelene kadar karıştırılır.
  Uygulama: Karışım genişçe bir fırça veya pamukla yüz ve boyun bölgesine yayılıp en az yarım saat etkisini göstermesini için eklenir. Ardından ılık suyla yıkanır.
 • Ballı Cilt Tazeleme Maskesi:Malzemeler: 1 yemek kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı limon suyu, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
  Uygulama: Bütün malzemeler iyice karıştırılıp cilde sürülür 20 dakika bekletilir ve yıkanır.
 • Ballı Elmalı Maske (Canlı bir cilt için):Malzemeler : 1 çorba kaşığı bal, 1 adet rendelenmiş elma, 1 adet ezilmiş muz
  Uygulama: Malzemeleri karıştırıp, göz çevresi hariç, yüz ve boyna uygulanır. 15-20 dakika bekletilip ılık suyla durulanır ve havluyla kurulanır.
 • Kırışıklık İçin Bal Maskesi: Malzemeler: 1 çorba kaşığı limon suyu, 2 çorba kaşığı bal
  Uygulama: Malzemeler karıştırılıp, göz çevresi hariç, yüz ve boyna uygulanır. 15-20 dakika bekletilip ılık suyla durulanır.
 • Ballı Sıkılaştırıcı Maske: Malzemeler: 1 yumurta sarısı, 1 tatlı kaşığı badem yağı veya sızma zeytinyağı, 1 çorba kaşığı bal, Mercimek büyüklüğünde tereyağı
  Uygulama: Malzemeler krem kıvamına gelinceye kadar karıştırıır. Göz çevresi hariç, boyun ve yüze sürüür. 5-10 dakika bekletip, ılık suyla yıkanır.

Maskeler-1 Maskeler-2 Losyon ve Tonikler Kremler-1 Kremler-2 Saç Maskeleri-Banyo Kürleri

 
Hayat Bal © 2011