HIZLI ULAŞIM
Adres: Akşemsettin Cad. No:47/A  Fatih, İstanbul
Tel:0.212.635 16 70 Cep:0.532.466 09 66

 

Tarifler-1 Tarifler-2 Tarifler-3

 • BALLI ELMA PÜRESİ Malzemeler: 2 adet elma, 2 kaşık bal, 1 kaşık labne peyniri,1 çay bardağı süt
  Hazırlanışı: Elmalar soyulup dörde bölünür ve fırında 8 dakika pişirilir. Bir karıştırma kabında elma, bal, lapne peyniri ve süt blenderla püre haline getirilir. Ilınınca arzuya göre ister tarçın ister Hindistan cevizi isterseniz de sade olarak bebeğinize yedirirsiniz.
  Afiyet Olsun!
 • BALLI MUZLU YULAFLI PÜRE: Malzemeler: 1 su bardağı yulaf ezmesi, 2 su bardağı su, 1 adet muz, 2 çorba kaşığı bal
  Hazırlanışı: Yulaf ezmesi ve su bir tencereye konur ocak orta hararete getirilir kaynamaya başlayınca altı kısılır ve 3-4 dakika daha pişirilir. Bu arada muz bir çatal yardımı ile ezilip püre haline getirilir ocaktaki yulaf ezmesine eklenir tekrar kaynayınca ocaktan alınır. Ilınınca balı da eklenip ve bebeğe yedirilir.
  Afiyet Olsun!
 • BALLI ELMALI MUHALLEBİ:Malzemeler:1 adet elma, 2 tatlı kaşığı pirinç unu, 1 su bardağından 2 parmak eksik süt, 1 yemek kaşığı bal
  Hazırlanışı: Küçük bir pişirme kabında; cam rende ile rendelenmiş elma, pirinç unu, süt iyice karıştırılır ve topaklaşmaması için kısık ateşte sürekli karıştırarak muhallebi kıvamına gelene kadar pişirilir. Daha sonra ılınması için bir kaseye alınır. Ilınınca balı da ilave edilir arzuya göre ister tarçınlı isterse de sade olarak bebeğe yedirilir.
  Afiyet Olsun!
 • BALLI GREYFURT:Malzemeler:2 orta boy greyfurt, 4 tatlı kaşığı bal, Hindistan cevizi
  Hazırlanışı: Greyfurt soyulur, beyaz damarlarını da temizlenir. Dilimlere ayırılıp bir tepsiye dizilir, üzerlerine Hindistan cevizi eklenip 220 dereceli fırında 5 dakika pişir. Servis tabağına alınıp üzerine bal serilir ve karıştırılıp bebeğe yedirilir.
  Afiyet Olsun!
 • BALLI İRMİKLİ YULAF EZMESİ: Malzemeler: 1 çay bardağı su, 1 su bardağı süt, 3 tatlı kaşığı irmik, 4 tatlı kaşığı yulaf ezmesi, 2 tatlı kaşığı bal
  Hazırlanışı: Su, irmik ve yulaf ezmesi bir pişirme kabına alınıp orta ateşe konur. Kaynamaya başlayınca altı kısılıp 3 – 4 dakika pişirilir. Sütü ilave edilir 7-8 dakika daha pişirilir. Ateşten alınıp bir kaseye konulur hafif ılınınca bal da eklenip çocuğa yedirilir.
  Afiyet Olsun!
 • BALLI KURU ÜZÜMLÜ MUHALLEBİ: Malzemeler: 2 çay bardağı süt, 1 tatlı kaşığı piriç unu, 1 tatlı kaşığı kuru üzüm, 1 yemek kaşığı bal
  Hazırlanışı: Bal hariç bütün malzemeler bir pişirme kabına konur ve blenderdan geçirilir. Orta ateşte devamlı karıştırarak koyulaşına kadar pişirilir koyulaşınca bir kaseye alınır ılınınca balı eklenip yedirilir.
  Afiyet Olsun!

Tarifler-1 Tarifler-2 Tarifler-3

 
Hayat Bal © 2011