HIZLI ULAŞIM
Adres: Akşemsettin Cad. No:47/A  Fatih, İstanbul
Tel:0.212.635 16 70 Cep:0.532.466 09 66

 

Kestane, Çam Geven Bal, Karakovan Anzer, Organik Keçiboynuzu, Zahter

IHLAMUR BALI


Ilıman iklim koşullarında memleketimizin büyük bir kısmında yetişen ıhlamur ağaçları bol miktarda nektar salgılarlar. Açık sarı renkli hoş kokulu hafif bir baldır. Bazı araştırmacılar ıhlamur balının sinir sistemini koruyucu, bünyeyi sakinleştirici, kalp çarpıntılarını giderici, sara ve migreni iyileştirici ve gece yatamayanlara iyi geldiğini söylemektedirler. Ayrıca kan dolaşımını kolaylaştırır, damarların ve beynin kireçlenmesini önler, böbrekleri çalıştırarak mesaneyi temizler, idrar söktürür, mideyi kuvvetlendirir, grip ve soğuk algınlığında (limonla beraber alınması) kullanılır. Velhasıl biz de doğal bir tatlandırıcı olarak kullanılmasını tavsiye ederiz.

KARAKOVAN BALI


Memleketimizin hemen her yerinde farklı , geleneksel yöntemlerle üretilir. Karadeniz bölgesinde ağaç kovukları oyularak, Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde sepetin üzerine çamur kil, tezek vb sıvanarak imal edilen özel kovanlarda yöresel koşullara göre üretilen mükemmel ve doğal bir bal çeşididir. Arılar bu kovanların içinde kendi peteğini, mumunu, balını sırlamasını kısaca üretimin her aşamasını dışarıdan müdahale edilmeden yapar. Karakovan balının şifa değeri çok yüksektir. Özellikle kanser türü hastalıklarda kullanılması çok yararlıdır. İç hastalıkları için mükemmel bir ilaçtır. Mide ve bağırsak hastalıkları, romatizma, sarılık, verem gibi ciğer rahatsızlıklarını temizlemesi insanoğlu için vazgeçilmez bir kuvvet ürünü olduğunun ispatıdır. Arılar karakovan balındaki orijinal mumun bir kilosunu üretmek içn 7-10 kg arası kendi balını yemektedirler.

GEVEN BALI


Ülkemizde çok sayıda geven türü doğal olarak yetişmektedir. Biyolojik çeşitlilik açısından derin kökleri olan bu bitkinin erozyonu önlemede mükemmel katkısı vardır. Geven bitkisi nitelikli nektar salgıladığından arıcılık için büyük önem taşır. Sadece Doğu Anadolu bölgesinde bilinen sekiz türü vardır. Bu bitki yörede yaşayan canlı türlerinin yaşam alanlarını koruyucu bir öneme sahiptir. Geven balı antibakteriyel özelliği ile yapılarına ayrışmış (sindirilmiş) şeker içerdiğinden dolayı süratle kana karışan hızlı bir enerji kaynağıdır. Kan yapıcı özelliği , kalp adalesine faaliyet ve zindelik verir. Alerjik hastalıklarda kullanılan bir üründür. İhtiva ettiği mineraller, vitaminler insana kuvvet verir. Çocukların kıkırdak ve kemik yapısını geliştirmede mükemmel etkisi vardır.Yaşlılara, düşkünlere ve erkekliğe, ameliyat öncesi ve sonrası vücudu kuvvetlendirmek isteyenler için doğal bir ilaçtır.

Kestane, Çam Geven Bal, Karakovan Anzer, Organik Keçiboynuzu, Zahter

 
Hayat Bal © 2011