HIZLI ULAŞIM
Adres: Akşemsettin Cad. No:47/A  Fatih, İstanbul
Tel:0.212.635 16 70 Cep:0.532.466 09 66

 

Kestane, Çam Geven Bal, Karakovan Anzer, Organik Keçiboynuzu, Zahter

AKASYA BALI


Akasya; doğal koşullarda memleketimizin büyük kesiminde yetişen bir ağaçtır. Kendine özgü aroması akasya ağacının çiçek özlerinin toplanmasıyla oluşur. Özellikle sinir sistemini koruyucu ve güçlendirici özelliğiyle bilinmektedir. Bünyeyi sakinleştirir, çocuklarda sıkça görülen ağız iltihaplarında, mikropların üremesini önlemede faydalıdır.

KEÇİBOYNUZU BALI


Ülkemizin genelinde yetişen keçiboynuzu ağacının insan sağlığına mükemmel faydaları vardır. Kalsiyum bakımından çok zengindir, E vitamini sayesinde öksürüğe, gribe, kemik erimesine ve kansızlığa iyi gelir. Balgam söktürür, bronşları açar, nefes darlığında oldukça etkilidir. Sigara tiryakilerine mükemmel fayda sağlar. Yüksek vitaminler ve minareler içerdiğinden diş ve diş etleri üzerinde olumlu etkileri vardır, kalbe faydalıdır, çarpıntıyı önler, insan vücuduna giren radyasyonu dışarı atar. Doğal bir dopingtir.

ZAHTER BALI


Doğu Akdeniz’e ait çok ünlü bir yabani kekik türüdür zahter. Güneşi ve sıcağı çok sever. Mor renkli çok güzel bir çiçeği vardır. Zahterin çiçekli sapı idrar söktürür. Vücut yağlarını eritir, kan şekerini düşürür, bağırsak parazitlerinden kurtulmanıza yardım eder. Toz zahter, bal ve limona macun kıvamı verilip yenildiğinde öksürüğü keser. Zahter balı iştah açar, hazmı kolaylaştırır, kalp çarpıntısını giderir ve sinirleri kuvvetlendirir. Bağırsak, böbrek ve mesane şikayetlerine faydalıdır, uyarıcı ve bedeni kuvvetlendirici, mikrop öldürücü özellikleri vardır. Mantar şikayetlerine karşı faydalıdır, idrarı söktürür.

 

Kestane, Çam Geven Bal, Karakovan Anzer, Organik Keçiboynuzu, Zahter

 
Hayat Bal © 2011